Менеджер з продажу в IT: розбір професії від Анни Воробйової

Інша частина конвеєра — Sales або Account Executive — ведуть угоду по всій лійці продажів і закривають клієнта. Щоб опанувати професію сейлза, достатньо пройти кілька спеціальних курсів з продажу. Якщо хочеш увійти в сферу швидко, бери участь в Sales School by STUD-POINT. Менеджер з продажу— він і в Африці менеджер з продажу. Обов’язки, що у сфері IT, що за її межами звучать дуже схоже, якщо не однаково — знайти клієнтів, зацікавити в покупці й переконати, що життя без цього продукту не буде повноцінним.

  • Цим професіями не вчать у вишах, адже їх не існувало на ринку ще буквально кілька років тому.
  • На перших етапах sales manager отримує невелику заробітну плату.
  • Регулярні фідбеки важливі не лише для підтримки очікувань замовника, але й для пошуку нових можливостей для допродажу (up-sale).
  • Ми розглядаємо можливості позиціонування та продажу продуктів на основі реальних кейсів, бо тільки на практиці можна зрозуміти типові помилки та отримати найбільше досвіду.

Буває також, що компанія працює на один регіон — тоді завдання ставляться в залежності від інших параметрів. Дослідник опрацьовує великий об’єм інформації кожного дня і визначає, є вона валідною чи ні. Це означає, що на даному етапі продажів у компанії велике значення має людський фактор і якість інформації, яку знайде дослідник. Якщо згадати статистику на початку статті — ⅔ часу сейлзи витрачають на рутинну роботу. Ви заощадите зусилля, якщо будете користуватися інструментами для автоматизації, тим більше їх зараз досить багато й частина класних тулів умовно безкоштовна. Заробітна плата менеджера з продажу формується зі ставки та відсотків від вартості проданих товарів чи послуг.

Від sales manager до керівника відділу можна «вирости» навіть директора по продажах. Вам підійдуть ці напрямки, якщо ви відчуваєте в собі дух управлінця в різних його проявах. Ці позиції пов’язані з управлінням людьми, проектами, офісами. Тому для них необхідні дуже хороші навички менеджменту, відмінна англійська мова, а також розуміння самого процесу розробки і його підводних каменів.

Освіта

Все, що потрібно студенту-це достатньо особистого часу, щоб вивчати новий матеріал і виконувати практичні завдання. Level 1 – це базовий рівень, де потрібно дати стандартну відповідь чи рекомендацію. Вам підійде цей напрямок, якщо ви хороший маркетолог, відчуваєте ринок і вмієте вигадувати різні фічі (особливості і поліпшення).

що має знати IT Sales Manager

Загалом можна відмітити, що робота дослідником — це прекрасна точка входу в ІТ, яка не потребує ані технічного бекграунду, ані специфічних навиків. Все, що вам необхідно — вміння аналізувати, узагальнювати інформацію (та навпаки, поглиблюватись в деталі), а також високий рівень володіння англійською мовою. Все, що необхідно знати про ІТ дослідник може вивчити у процесі роботи, і це не видасться йому надскладним. https://wizardsdev.com/ Окрім того, важливо увесь час підтримувати на певному рівні свої знання з трендів на ринку та бути знайомим з технологіями та їх використанням. Якщо завдання дослідника стосується конкретної галузі — в ній необхідно добре орієнтуватися, і це може бути тими знаннями, які можуть зацікавити роботодавця вже на етапі співбесіди. Найчастіше заведено пов’язувати позицію sales manager виключно зі сферою ІТ.

Ми, digital-агенція Livepage, Premier Google Partner, вже 10 років є надійним повноцінним партнером у галузі інтернет-маркетингу для своїх клієнтів. Сьогодні, коли економічна система як ніколи раніше орієнтована на сферу послуг, професія менеджера з продажу опинилася на першому місці в списку найпопулярніших. Саме ці люди забезпечують фінансовий добробут більшості компаній.

Буде плюсом бекграунд Customer Support Manager, досвід роботи в колл-центрі або менеджером з продажу. Останнім часом популярним методом залучення клієнтів у IT-компаніях стала лідогенерація. Це маркетингова тактика, спрямована на отримання лідів, тобто конкретних контактів потенційного клієнта — email, номер телефону і т.д.

Dive Deep Into IT Business

Слід звернути увагу, що знання англійської на рівні upper-intermediate стоїть чи не найпершому місці у списку обов’язкових знань, адже вся комунікація з потенційними клієнтами проводиться саме нею. Перш за все, менеджеру з продажу необхідно добре знати ринок і вміти відчувати зміни на ньому. Говорити треба так, щоб людям було приємно тебе слухати, і вони розуміли, про що йде мова.

що має знати IT Sales Manager

Це людина, яка працює з клієнтом від першого контакту до укладення договору, та навіть після цього. Уміння продавати сьогодні — це вміння переконати клієнта в тому, що він має потребу в товарі або продукті, не кажучи йому про це прямо. А також чути покупця, виявляти його потреби й реальні проблеми. 🤓 продумує стратегію для подальших продажів на основі аналізу попередніх; бере участь в удосконаленні продуктів або послуг компанії.

IT-сфера досі залишається доволі молодою, хоча за період формування індустрії вже з’явилось покоління програмістів 40+ років. Подкаст SaaStr, профільні мітапи, обмін досвідом з колегами. Тут мене драйвить можливість тестувати нову галузь маркетингу. Такі знання не отримують в універі, а робити щось нове цікаво завжди. CAPTCHA Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму. Звісно, список можна доповнювати новими пунктами безкінечно, однак цей перелік скілів дозволить тобі стартувати кар’єру на джуніор позиціях.

Чим займається сейлз в ІТ

Ми – команда IT-рекрутерів, які довго шукали курс де були б зібрані всі технічні знання, необхідні для роботи. Під час навчання ви вивчаєте тільки актуальні і затребувані технології і прийоми, які зможете використовувати на практиці. Курси в SpaceLab проводяться в режимі онлайн, і приєднатися до них можуть студенти з усього світу, незалежно від регіону проживання. Ми вважаємо, що знання повинні бути доступні для кожної мотивованої людини. Залучення та занурення у бізнес на старті допомагає нам у створенні успішної стратегії, тому після її презентації та узгодження ми із задоволенням передаємо проєкт команді в реалізацію.

Плюс якщо ви знаєте і вмієте продавати цей продукт, розумієте як протестувати попит, відстежити затребуваність різного функціоналу, можете порівняти витрати на розробку і обчислити очікуваний прибуток. Технічний письменник пише різні мануали, інструкції, іншу документацію. Якщо ви закінчили факультет іноземних мов, і у вас гарна англійська, ця посада вам підійде. Залишай заявку для безкоштовної консультації або запису. Перші 5 напрямків викладаються у нашій школі Lemon School – це курси IT із працевлаштуванням. Навчання проходить в Києві або онлайн по всій Україні.

Коли прийшов в Competera, спочатку займався customer support, щоб досконально вивчити профіль клієнта і його проблеми. Головна мета Customer Success Manager — мінімізувати churn rate (відтік клієнтів) і збільшити upsale (зростання продажів в розрахунку на одного клієнта). Результат вакансія Sales Manager роботи Customer Success Manager відстежується рядом метрик і показників, таких як індекс лояльності клієнта , наявність прострочених оплат і т.д. У відділі підтримки або продажів (так як в деяких компаніях лідогенерація включає в себе не тільки пошук, але і комунікацію з лідами).

що має знати IT Sales Manager

Показником якості нашого курсу є те, що ми, як засновники, використовуємо його для розвитку себе та навчання своїх нових співробітників. Більше 17 років працюю в області HR (рекрутинговий бізнес, корпоративний HR та рекрутинг), 14 років в IT. Великий досвід пошуку, підбору, адаптації, оцінки та розвитку персоналу. Спеціалізуюсь на IT ринку, веду technical leadership позиції. Націлено шукала курс, який поглибить знання саме технічних технологій. Оскільки до цього вже рік працювала в рекрутменті, то стикнулася з проблемою і затримками у правильному підборі розробників і CV screening-у.

Уміння працювати з CRM-системами

Для цього потрібні мінімальні технічні навички, щоб зібрати, оцінити і правильно інтерпретувати дані від користувача, а не просто порекомендувати перевстановити додаток. Дані IT спеціальності для дівчат хороші через схильність бачити прекрасне. Якщо ви ходили в художню школу або всі хвалять ваш стиль в одязі, або ви бачите цей світ інакше, то дизайн буде для вас справжньою знахідкою.

Сейлзу потрібно зберігати контакти клієнтів, інформацію щодо заявок і операцій, звіти, документацію і завдання, які потрібно зробити в електронному вигляді, щоб доступ був у всієї команди. Це сучасний інноваційний заклад освіти, який дає можливість кожному студентові розвивати індивідуальні таланти та здібності, світоглядно формуватися та стати вмотивованим для досягнення успіхів. Внутрішні продажі , продажі та дослідження тісно співпрацюють на кожному етапі. Інколи цикл “розвертається” і продавці звертаються по допомогу до дослідника, якщо на якомусь етапі їхньої роботи вони потребують деяких уточнень або доробок щодо того чи іншого потенційного клієнта. Це правда, що на ньому багато завдань і компетенцій.

Навіть якщо у вашій організації є окрема команда lead generation, все одно раджу вміти самостійно знаходити собі клієнтів. Як наслідок — людям не вистачає розуміння, що це за робота та що від неї очікувати. Кожен другий називає себе комунікативною людиною, це настільки приїлось, що рекрутери вже не звертають увагу.

Компанії,співробітники яких пройшли наш курс

Найчастіше люди приходять на ці посади після того, як попрацюють на інших IT-позиціях (розробниками, тестувальниками, бізнес-аналітиками і т.д.). Також слід врахувати, що наплив дівчат у SMM великий, відповідно, отримати роботу не так легко, як хотілося б. На тлі конкуренток потрібно чимось виділятися і якщо ви самоучка, то працевлаштуватися вам буде важко. Створити пост у Twitter зможе будь-яка, а ось зробити 10% конверсію, правильно налаштувавши націлення – вже завдання із зірочкою.

Посада вимагає роботи з великою кількістю вхідних даних, уважності та терпіння. Це дає змогу на власному досвіді пройти шлях від посади лідогенератора до sales manager, проте ви втрачаєте цінний ресурс — час. За справу береться команда розробки та проєктний менеджер. Тепер Sales виступає для клієнта каналом зворотного зв’язку. Регулярні фідбеки важливі не лише для підтримки очікувань замовника, але й для пошуку нових можливостей для допродажу (up-sale).

Орієнтовані на певний сегмент ринку, наприклад, у компанії можуть бути окремі команди продажів для маленького, середнього, энтерпрайз ринку. Процеси вибудовують виходячи з цільового ринку, відповідно відрізнятимуться тактики, й можливе зростання в різні сегменти. Спеціалістам доводиться щодня спілкуватися з десятками людей, усі вони мають власні переконання та вподобання, свою історію. Іноді сейлзам треба вирішувати конфліктні ситуації та навіть заспокоювати незадоволених клієнтів.

Якщо є попередній досвід, його завжди краще вказувати.Варто виокремити конкретні отримані навички та знання і детально продумати, що з цього буде корисним в IT. Можливо, на попередньому місці вам доводилось вести перемовини, вирішувати конфлікти, займатися плануванням та опановувати принципи тайм-менеджменту або people-менеджменту? Основне завдання менеджера з продажу в ІТ — знайти компанію, яка була б зацікавлена в послугах його роботодавця.